Trajektom z Vladivostoku do Japonska – itinerár cesty a rady

Chceš cestovať transsibírskou magistrálou z Moskvy do Vladivostoku a potom navštíviť ešte Japonsko? Čo takto ísť loďou – trajektom, ktorá premáva na trase Vladivotok . Sakaiminato? Kde sa kupujú lístky, koľko stoja a hlavne ako to na lodi vyzerá? V tomto podrobnom článku nájdeš všetky dôležité informácie ohľadom itineráru, cien a rád ako na to.

Trasa

Trajekt premáva celoročne na trase Vladivostok (Rusko) – Donghae (Južná Kórea) – Sakaiminato (Japonsko). Treba povedať, že trajekt premáva raz týždenne a má iný harmonogram pre leto a zimu. Aktuálny rozvrh plavieb nájdeš na oficiálnej stránke spoločnosti, ktorá zabezpečuje trajekt http://www.dbsferry.com/eng/main/main.asp

Koľko to trvá?

Na plavbu si treba vyhradiť 4 dni respektíve 3 noci. Vladivostok – Donghae trvá cca 22 hodín a prejdeš 704 kilometrov a Donghae – Sakaiminato 15 hodín a 444 kilometrov.

1.deň: Nalodenie sa vo Vladivostoku cca o 17.00, noc na trajekte.

2.deň: Príchod do Donghae okolo 14.00. Tu musí každý pasažier vystúpiť a prejsť pasovou kontrolou (do Južnej Kórei nepotrebujeme víza). Nikto nesmie v tento deň zostať cez noc na palube lodi. Treba prespať v Donghae. Ubytovacích kapacít je to veľmi veľa, ale radím si spraviť rezerváciu čím skôr, lebo v ten deň celá loď bude hľadať ubytovanie. Ak si priaznivcom guest house a lacnejších variantov, tak po nich je najväčší záujem.

3.deň: Nalodenie v Donghae okolo 17.30, noc na trajekte.

4.deň: Príchod do Japonska okolo 9.00.

Čo všetko je na palube a ako vyzerajú kajuty?

Ide o juhokórejskú spoločnosť a teda sa nemusíš obávať o čistotu a komfort. Okrem toho, že je tu reštaurácia, sprcha, čisté toalety, obchody – kde si vieš kúpiť vodu, pivo, polievky (dá sa platiť len kórejskými wonom, japonským yenom alebo USA dolárom. Kartou sa doteraz nedalo platiť), bar a diskotéka.

Na prespanie je tu veľká škála možností. Všetko závisí, koľko peňazí, chceš investovať. Drvivá väčšina cestujúcich chce ostať v ,,economy“, čo je vlastne spoločná spálňa pre 36 ľudí. Každý dostane svoju ,,bunku“, kde je čistá posteľná bielizeň, perina a vankúš. Výhodou ,,bunky  – kóji“ je, že dá sa spraviť súkromie prostredníctvom závesu.

Nevýhoda spoločného bývania je, že keď niekto chrápe, počuješ to. Maj preto ušný štuplík ?

Ak si priaznivcom kajuty, kde budeš len ty spolu s kamarátmi, potom si vieš objednať aj kajutu. Podrobný prehľad s aktuálnymi cenami nájdeš na oficiálnej stránke http://www.dbsferry.co.kr/eng/01_dream/dream01_01.asp

Ako to vyzerá na palube trajektu? Pozri si krátke video

Koľko to stojí?

Najlacnejšia ubytovanie pri jednosmernej plavbe bez stravy stojí 220 USD. Plus treba rátať aj ubytovanie v Donghae, ktoré stojí od 15 USD za noc v guest house.  3 hviezdičkový hotel je od 30 USD pre dvoch a 4 hviezdičkový hotel od 40 USD pre dvoch.

Kde si spravím rezerváciu?

Spoliehať sa, že prídem do Vladivostoku a dostanem lístok v deň plavby je riskantné. Je lepšie si spraviť rezerváciu. Doteraz sa objednávka robila cez email dbsferry@dbsferry.com. Ak ti príde potvrdzujúci mail o objednávke, stačí zaplatiť aj v deň odchodu.

Dá sa z Vladivostoku letieť do Japonska?

Jasné, že sa dá a je veľa alternatív aj cez Kóreu. Dokonca to vyjde pri včasnej rezervácii aj lacnejšie. Len loď je doprava, ktorá postupne zaniká a aspoň z môjho pohľadu je to to pravé orechové ako to len ,,suchopárne“ preletieť. Uvidíš zálivy, oceán…

Ak hľadáš informácie ohľadom Japonska nájdeš tu ak sa chceš inšpirovať Južnou Kóreu, cestovateľské informácie nájdeš tu.

Cesta sa dobre spája s transsibírskou magistrálou. Všetky informácie si môžeš prečítať tu.

 

 

 

Páčil sa ti tento článok? Získajte zdroj základných informácií pre cestovateľov.




Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Bude použitá len na overenie komentáru.