Trajektom z Vladivostoku do Japonska – itinerár cesty a rady
Chceš cestovať transsibírskou magistrálou z Moskvy do Vladivostoku a potom navštíviť ešte Japonsko? Čo takto ísť loďou – trajektom, ktorá premáva na trase Vladivotok . Sakaiminato? Kde sa kupujú lístky, koľko stoja a hlavne ako to na lodi vyzerá? V tomto podrobnom článku nájdeš všetky dôležité informácie ohľadom itineráru, cien a rád ako na to.
Trasa
Trajekt premáva celoročne na trase Vladivostok (Rusko) – Donghae (Južná Kórea) – Sakaiminato (Japonsko). Treba povedať, že trajekt premáva raz týždenne a má iný harmonogram pre leto a zimu. Aktuálny rozvrh plavieb nájdeš na oficiálnej stránke spoločnosti, ktorá zabezpečuje trajekt http://www.dbsferry.com/eng/main/main.asp
Koľko to trvá?
Na plavbu si treba vyhradiť 4 dni respektíve 3 noci. Vladivostok – Donghae trvá cca 22 hodín a prejdeš 704 kilometrov a Donghae – Sakaiminato 15 hodín a 444 kilometrov.
1.deň: Nalodenie sa vo Vladivostoku cca o 17.00, noc na trajekte.
2.deň: Príchod do Donghae okolo 14.00. Tu musí každý pasažier vystúpiť a prejsť pasovou kontrolou (do Južnej Kórei nepotrebujeme víza). Nikto nesmie v tento deň zostať cez noc na palube lodi. Treba prespať v Donghae. Ubytovacích kapacít je to veľmi veľa, ale radím si spraviť rezerváciu čím skôr, lebo v ten deň celá loď bude hľadať ubytovanie. Ak si priaznivcom guest house a lacnejších variantov, tak po nich je najväčší záujem.
3.deň: Nalodenie v Donghae okolo 17.30, noc na trajekte.
4.deň: Príchod do Japonska okolo 9.00.
Čo všetko je na palube a ako vyzerajú kajuty?
Ide o juhokórejskú spoločnosť a teda sa nemusíš obávať o čistotu a komfort. Okrem toho, že je tu reštaurácia, sprcha, čisté toalety, obchody – kde si vieš kúpiť vodu, pivo, polievky (dá sa platiť len kórejskými wonom, japonským yenom alebo USA dolárom. Kartou sa doteraz nedalo platiť), bar a diskotéka.
Na prespanie je tu veľká škála možností. Všetko závisí, koľko peňazí, chceš investovať. Drvivá väčšina cestujúcich chce ostať v ,,economy“, čo je vlastne spoločná spálňa pre 36 ľudí. Každý dostane svoju ,,bunku“, kde je čistá posteľná bielizeň, perina a vankúš. Výhodou ,,bunky – kóji“ je, že dá sa spraviť súkromie prostredníctvom závesu.
Nevýhoda spoločného bývania je, že keď niekto chrápe, počuješ to. Maj preto ušný štuplík ?
Ak si priaznivcom kajuty, kde budeš len ty spolu s kamarátmi, potom si vieš objednať aj kajutu. Podrobný prehľad s aktuálnymi cenami nájdeš na oficiálnej stránke http://www.dbsferry.co.kr/eng/01_dream/dream01_01.asp
Ako to vyzerá na palube trajektu? Pozri si krátke video
Koľko to stojí?
Najlacnejšia ubytovanie pri jednosmernej plavbe bez stravy stojí 220 USD. Plus treba rátať aj ubytovanie v Donghae, ktoré stojí od 15 USD za noc v guest house. 3 hviezdičkový hotel je od 30 USD pre dvoch a 4 hviezdičkový hotel od 40 USD pre dvoch.
Kde si spravím rezerváciu?
Spoliehať sa, že prídem do Vladivostoku a dostanem lístok v deň plavby je riskantné. Je lepšie si spraviť rezerváciu. Doteraz sa objednávka robila cez email dbsferry@dbsferry.com. Ak ti príde potvrdzujúci mail o objednávke, stačí zaplatiť aj v deň odchodu.
Dá sa z Vladivostoku letieť do Japonska?
Jasné, že sa dá a je veľa alternatív aj cez Kóreu. Dokonca to vyjde pri včasnej rezervácii aj lacnejšie. Len loď je doprava, ktorá postupne zaniká a aspoň z môjho pohľadu je to to pravé orechové ako to len ,,suchopárne“ preletieť. Uvidíš zálivy, oceán…